Te is lehetsz véleményvezér!
A T-Systems botránya kapcsán merült fel bennem ismét, hogy mennyire fontosak a közösségi médián belüli értékelések és vélemények egy-egy oldalnál. Ha valaki bukik, akkor emberek ezrei képesek az addig kemény munkával (vagy sok pénzzel) felépített, jól működő, célközönséget megszólító oldalt pillanatok alatt porba tiporni.
Ezt tapasztalhattuk meg akkor, amikor a két főszereplő Facebook oldalának értékelése lecsúszott, és negatív kommentáradat özönlötte el őket. Miután az oldalak betiltották a kommentelési lehetőséget, a közönség azonnal az „anyavállalat” felé fordult, Tőlük várva a megoldást. Összességében hatékony volt az akció, mivel a közönség elérte a nyilvános bocsánatkérést, és a naiv ember még úgy is érezhette, hogy megfogadták a szakemberek által írt tanácsokat.
Természetesen én sem maradtam ki a sorból, az elsők között véleményeztem a szitut az egyik oldalon, ahová azt írtam, hogy inkább állásajánlatot kellett volna tenni, mint sem feljelentést. És néhány nap múlva már jött is a jól megérdemelt ajánlat a fiatalember részére. Ennyit arról, hogy a közösségi médiának nincs hatékony befolyásolási ereje. Van.
Ha jobban belegondolok, biztos nem véletlen, hogy minden egyes étterem látogatás előtt megnézem a hely értékelését, és még a vélemények átböngészésére is fordítok elég időt. Többször előfordult már az, hogy a sok negatív vélemény miatt megváltoztattam a célirányt. Mivel én elvárom, hogy ott is hiteles információkat kapjak a helyről vagy szolgáltatásról, én sem bánok óvatosan a leírt karakterek mennyiségével.
Használjátok Ti is ezt a funkciót, akár arra, hogy információt szerezzetek, akár pedig arra, hogy pozitív vagy negatív élményeiteket megosszátok másokkal! Ha szolgáltató vagy, még inkább érdemes „véleményvezérnek” lenned, hiszen egy jól megfogalmazott vélemény után biztos lehetsz abban, hogy többen fognak kattintani az oldalara.
Legutóbbi hozzászólások